,

SSI

,

12 اکتبر 2017

نویسنده : paya

عفونت های محل جراحی توسط باکتری هایی که از طریق زخم عمل جراحی وارد بدن می شوند، ایجاد می شود. آنها سالانه جان میلیون ها بیمار را تهدید می کنند و به گسترش باکتری هاس مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کنند. در کشورهای کم درآمد و متوسط، 11 درصد از بیماران تحت عمل جراحی به عفونت مبتلا می شوند. در آفریقا، تا 20٪ از زنان که تحا عمل سزارین قرارمیگیرند به عفونت زخم مبتلا می شوند، و سلامت خود و توانایی آنها در مراقبت از نوزادان خود را به خطر می اندازد. اما عفونتهای محل جراحی فقط برای کشورهای فقیر مشکل نیستند. در ایالات متحده، بیماران هزینه بیش از 400،000 روز اضافی در بیمارستان را با هزینه اضافی 10 میلیارد دلار در سال کمک می کنند.

پیش از اینکه WHO دستورالعمل های جهانی برای پیشگیری از SSI را در نوامبر 2016 را در دستور کار سازمان جهانی بهداشت قرار دهد، هیچ دستورالعمل مبتنی بر شواهد بین المللی در دسترس نبود و در تفسیر شواهد و توصیه های موجود در دستورالعمل های ملی تناقضات وجود داشت. این دستورالعمل های جدید WHO برای هر کشور معتبر است و بر اساس قدرت شواهد علمی موجود، هزینه و ارزش آن برای بیمار تنظیم شده است..

SSI ها عوارض جدی بعد ازهر نوع روش جراحی و در عین حال در میان قابل پیشگیری ترین هاهستند. این نوع عفونت ها هنوز هم با افزایش morbidity و mortality بیماران و هزینه های اضافی برای سیستم های بهداشتی و پرداخت کنندگان خدمات در سراسر جهان باری سنگین هستند.

به همین علت پیشگیری از SSI توجه زیادی از متخصصان جراحان و عفونی، مقامات مراقبت های بهداشتی، رسانه ها و مردم به دست آورده است. به خصوص، در میان مردم ممکن است SSI ها کیفیت پایین خدمات پزشکی را منعکس کنند.

نظرات

0 نظر ارسال شده است.

شماهم نظری ارسال کنید